25 października, 2021 #Aranżacja

Architekt wnętrz w Poznaniu – oto jego realizacje

W tym artykule opisujemy wspaniałe projekty przygotowane przez Home Plan – architekta wnętrz z Poznania.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pokoju są szklane drzwi a także ściany i okazałe okna z drewnianymi futrynami. Dzięki temu pokój jest rozświetlony. Obok każdego okna powieszone są grafitowe zasłony. Po środku pokoju umieszczony został spory grafitowy stół, a wokół niego szare krzesła z metalowymi nóżkami. Blisko okna balkonowego w ścianie jest zamontowany regał na książki. Regał ma 6 półek i jego drewno ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz mądrze wmontował go we wnękę w ścianie, w ten sposób nie zabiera w ogóle przestrzeni.

Na suficie powieszone zostały dwie czarne lampy. Z wyglądu przypominają wielki plażowy kapelusz lub parasol na słońce. Posiadają włożone dosyć spore żarówki, w ten sposób nawet po zmroku pokój może być dobrze oświetlony.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Parter lokalu w Poznaniu składa się z salonu połączonego z kuchnią. Zobaczymy w nim niesamowicie użyteczne parapety, które pełnią także funkcję stołu kuchennego. Przy białych parapetach zostały postawione 2 czarne, barowe krzesła a w trakcie siedzenia na nich możliwe jest obserwowanie jaka jest pogoda na zewnątrz. Pod parapetem w kuchni postawiono szafkę, która jest biała – tak samo jak wszelkie meble kuchenny. Zaraz nad zlewem i ladą powieszono półkę, w ten sposób kuchnia dostała ekstra miejsce na kwiaty doniczkowe i niewielkie rzeczy, które są często używane. 
Architekt wnętrz sprytnie oddzielił kuchnię od części salonu przy użyciu innej podłogi – znajdują się tam ciekawe sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W salonie dla odmiany są drewniane panele. W części wypoczynkowej, ale zaraz przy kuchni został ustawiony sporej wielkości stół w czarnym kolorze, a przy nim nie takie same krzesła – są one czerwone, białe jak i czarne. Tuż nad stołem wisi biała lampa, która prócz tego, że jest ładna jest też praktyczna i można ją przesuwać w inne części pokoju. W części salonu parapet także nie jest niepraktyczny – wszędzie stoją kwiaty a w dodatku została pod nim zamontowana biblioteczka.
Na przeciwko kuchni przy ścianie postawiono grafitową kanapę – narożnik. Tuż przed nią leży za to modny czarno-biało-szary dywan z azteckimi rysunkami. Na dywanie stoi stolik kawowy w kolorze jasnego brązu, a szary bieżnik perfekcyjnie łączy się z narożnikiem i dywanem. Zaraz przy kanapie ustawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zmroku zaczytanie się w lekturę nie będzie kłopotem. Tuż obok lampy mieszczą się modne drewniane schody z białą balustradą, które prowadzą na drugie piętro lokalu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan zajął się zaprojektowaniem łazienki. Powieszone zostały tam piękne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają kształtu banalnych kwadratów, ale mają formę rombu i są rozmieszczone na ścianie naprzemiennie, w ten sposób, że wyglądają jak strzały w górę i w dół. W łazience umieszczona została biała szafka z czarnym blatem, a na nim biały kwadratowy zlew ze srebrnym wysokim kranem. Nad umywalką architekt wnętrz zdecydował się umieścić owalne lustro, a przy nim czarną lampę – kinkiet. 
W dodatku w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan zdecydowało ulokować dużą białą szafę, która ciekawie dzieli przedpokój od pokoju do wypoczynku. Szafa ta ma drewnianą dziurę, która jest w tym samym czasie ławką, na której można na przykład ubrać się, ale jest również wieszakiem na płaszcze oraz torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postanowił stworzyć betonowy sufit. Doskonale pasuje on zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. W salonie pięknie harmonizuje się to z paleniskiem oraz miejscem do trzymania drewna oraz grafitową kanapą. Dodatkowo dom ma drewniane, ciemnobrązowe panele i ogromne okna, które zostały wstawione na długości całej ściany. Do betonowego sufitu idealnie pasują żaluzje, które zostały powieszone w oknach.
Takie same żaluzje i podłogi są także w pokoju dziecięcym, w którym położona jest biało-szara tapeta, przedstawiająca drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz postanowił ulokować białe łóżko w kształcie domku. W centralnym punkcie pokoju natomiast ulokowany został biały dywan a także kolorowe poduszki. Wszystkie barwy idealnie ze sobą grają i mimo tego, że użyto duże ilości białego oraz szarego – pokój jest wesoły.
Tags :

You Might Be Interested In