04 listopada, 2022 #Pupil

Ceny psich fryzjerów – przygotuj na to portfel

W coraz większej ilości miejsc można zauważyć salony świadczące usługi kosmetyczne dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej pielęgnacji czworonogów pojawiły się też nowe branże ekonomii. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które zapewniają naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, trzeba wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w praktyce także kotami. Co więcej, jego praca nie polega jedynie na strzyżeniu, a często na całościowej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak tanie. Wynika to z kilku elementów, które determinują finalną cenę wizyty.

Czym zajmuje się psi fryzjer?

Psi fryzjer przede wszystkim zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Czyści je i odrobacza. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i stylowe przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego szereg narzędzi, nieraz dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach o utrudnionym dostępie. Zwierzęciu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one zabiegom dezynfekcji. Dokładne oglądnięcie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi stuprocentowo oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej dochodowych działań groomera jest przygotowywanie zwierząt na pokazy. Jest to przy tym jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale też muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób.

Właściciele takich zwierząt, często traktują je jako inwestycję. W związku z tym jeżdzą z nimi na pokazy. Na tego rodzaju wydarzeniu pies musi prezentować się nienagannie. Właśnie pod kątem takich przedsięwzięć przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są przeważnie osoby zamożne. To kolejny argument wyjaśniający stosunkowo wysokie koszty zabiegów u groomera.

Doświadczenie i wykształcenie kosztuje

Psi fryzjer musi posiąść wiedzę z wielu dyscyplin. Jest to wiedza teoretyczna z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki właściwemu zapleczu groomer jest w stanie dogadać się z każdym psem.

Psie rasy potrafią różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera oczekiwane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad dowolnym zwierzakiem. Jest to istotne, gdyż psy czesto są niezadowolone kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem konieczne jest ukończenie właściwych kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na gromadzenie wiedzy i doświadczenia, także sprawia, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać wyższej zapłaty.

Cena groomera, a koszty własne

Komentując ceny danych produktów lub usług często pomija się istotny element jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Kosmetyki do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi konieczność opłacenia pracowników.

Reszta, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od owego zarobku oczywiście należy odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę przytoczone fakty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca realia.

You Might Be Interested In