01 września, 2022 #Aranżacja

Co wykorzystuje się do produkcji leżaków?

Leżak jest meblem, który nierozłącznie kojarzy nam się z wakacjami. W ciepłe dni spotykamy go prawie wszędzie – na plażach, deptakach, przed restauracjami czy w ogrodach naszych domów.

Leżaki są niezwykle wygodne i to z ich perspektywy najczęściej łapiemy promienie słoneczne. Ze względu na możliwość ustawienia wysokości można na nich relaksować się w dowolnych pozycjach.

Nadają się do lektury, drzemki, opalania, jak również zwyczajnego spędzania na nich czasu w sympatycznym towarzystwie. W jaki sposób powstają leżaki? Z jakiego materiału?

Leżak z nadrukiem – wyraź siebie leżąc

Leżaki to najczęściej połączenie drewnianej(go) konstrukcji z dowolnym materiałem. Wersja najczęściej spotykana to gruba bawełna, którą zakłada się na przygotowaną wcześniej konstrukcje.

Tego rodzaju leżaki regularnie widujemy w wszelkiego typu ogródkach restauracyjnych. Najczęściej naszym oczom w tego typu przybytkach ukazuje się leżak z nadrukiem. Dzięki zaawansowanym technikom druku restauratorzy chmarnie nanoszą swoje logo na tkaninę okalającą leżaki.

Dlatego też leżak z nadrukiem, który możemy spotkać szukając cienia w letnie dni, to często przy okazji reklama danej marki czy knajpy. Najchętniej korzystają z tego typu zabiegu marketingowego producenci napojów. Lokale nieraz otrzymują tego typu leżaki od dostawców w zamian za ekspozycję.

Współczesne drukarstwo jest zdolne by nadrukować na leżaku dowolne treści. Zatem nic dziwnego, że stosuje się je jako reklamę. Często reklamodawcy zamawiają ten mebel w większych ilościach, by maksymalnie zwiększyć swoją rozpoznawalność. Również dlatego, że leżaki drewniane hurt są tańsze niż detaliczne egzemplarze.

Jak podejść do tematu organizowania drewnianych leżaków?

Choć drewniane leżaki kojarzą się przede wszystkim z branżą restauracyjną to nie jest to kłopot dla własnych potrzeb zorganizować tego typu mebel.

Wystarczy skontaktować się z jedną z lokalnych drukarni. Wiele z nich szybko realizuje tego rodzaju zamówienia. Możemy wtedy nadać naszemu meblowi indywidualnego charakteru. Jest to również interesujący pomysł na prezent dla kogoś innego.

Co prawda, dużo tańsze, ze względu na skalę są leżaki drewniane hurt. Jednak w sprzedaży detalicznej, również możliwe jest zrobienie takowych przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Leżak z nadrukiem to, jak wspomniano nie tylko wygodny mebel. To również ciekawy nośnik reklamowy, który może wzmocnić identyfikację naszego biznesu. Szczególnie dobrze spełnia się on przy typowo “letnich” biznesach. Sygnowane logiem gadżety zawsze zostają w pamięci klientów na dłużej.

Proces produkcji leżaka – szybko, sprawnie i przyjemnie

Dobra drukarnia pomoże nam przebrnąć przez proces produkcji leżaków od początku do końca. Firmy najczęściej biorąc na siebie odpowiedzialność za cały cykl produkcji.

Możemy zatem liczyć, że nasz leżak z nadrukiem zostanie najpierw zaprojektowany przez grafika. Wybór identyfikacji graficznej pozwoli nam na uruchomienie druku.

Nadruki nanoszone są na należycie przedtem wycięte plastry tkaniny. Gdy całość jest gotowa, materiał można nawlec na drewno i cieszyć się wygodą. Leżak z nadrukiem staje się hitem ogródków piwnych i parasolek.

You Might Be Interested In