01 listopada, 2022 #Pupil

Czym zajmuje się groomer?

W ostatnim czasie znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko biegającym po ulicy. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie szczędzą pieniędzy na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla psów mają coraz lepszy odżywczo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z psami. Popularność zyskuje również strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy krzyk mody wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk powstaje w kolejnych lokalizacjach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Psi fryzjer – na czym polega ten zawód?

Psi fryzjer Gdańsk zajmuje pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów partycypuje w różnego rodzaju pokazach. Dzięki regularnemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze się prezentować.

Spolszczona nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie jedynie strzyżeniem, lecz również holistyczną pielęgnacją czworonogów. Stryżenie psów jest zatem jednym z wielu zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o higienę i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, ale też okolic odbytowych i płciowych. Psi fryzjer Gdańsk kontroluje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów tak naprawdę oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takim spotkaniu opuszcza salon groomerski w pełni odświeżony.

Choć niektórzy postrzegają usługi groomera jako ekstrawagancję, to właściciele wypowiadają się w samych superlatywach.

Odwiedziny u groomera – na czym polegają?

By móc wyrobić sobie zdanie na ten temat, warto wiedzieć jak wygląda tego typu wizyta.

Po pierwsze groomer musi cechować się nalezytym podejściem do zwierząt. Czworonogi bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi wobec tego znaleźć nić porozumienia z psem.

Na podstawie danych otrzymanych od właściciela dopasowuje on spektrum wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala też na dobór właściwych kosmetyków i narzędzi.

Następnie przeprowadzane są zaplanowane wcześniej zabiegi – zaczynamy od kąpieli. Strzyżenie psów jest łatwiejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do detali – czesze i trymuje czworonoga.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk wykorzystuje środki kosmetyczne i odkażające.

Całość zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę godnie.

Jakimi cechami odznacza się psi fryzjer?

Z pewnością wizyta w salonie groomerskim jest dla psa generującym nerwy wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk cechować się musi właściwym podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i mieć wyczucie.

W tym fachu również bardzo istotne jest by stale się poprawiać. Zainteresowane osoby bez trudu znajdą kursy podnoszące ich umiejętności.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk należy ukończyć dedykowany kurs. W jego trakcie przyszły fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa również wiedzę teoretyczną na temat rodzajów psiej skóry i sierści oraz stosowania narzędzi podczas pracy.

You Might Be Interested In