09 października, 2022 #Budowa

Domy szkieletowe – nowy trend w budownictwie

W budownictwie co chwila klarują się coraz nowsze style. Jednym z ostatnich krzyków mody w tej kwestii są domki szkieletowe. Dotychczas kojarzyły się one głównie z letnimi rezerwacjami, w których ludzie spędzali urlopy.

Jednak z rozwojem budownictwa, coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w takich domach przez cały rok. Budowa domów szkieletowych zachęca do stawiania na to rozwiązanie dzięki oszczędności czasu, pieniędzy i materiałów.

Obecnie coraz więcej producentów oferuje budowę tego typu domów. Poprawa jakości materiałów, powoduje, że w szybkim tempie każdy może mieć gotowy dom szkieletowy pod klucz.

Warto zatem dowiedzieć się co przemawia za tego typu rozwiązaniem. Przy okazji można sobie odpowiedzieć na kwestię, czy dom szkieletowy realizuje nasze oczekiwania.

Z czego buduje się domy szkieletowe?

Domki szkieletowe buduje się w oparciu o drewniany szkielet, do którego wiązane są ściany, stropy i sufit. Pozwala to na zorganizowanie większości elementów osobno, dzięki czemu cały proces przebiega znacznie szybciej niż w przypadku murowanego stawiania domu.

By powstał dom szkieletowy pod klucz, cały(a) konstrukcja wiązana jest metalowymi kotwami do fundamentu domu. Jest to przy okazji najważniejszy element całej budowy. Należycie zamontowany szkielet zapewnia wytrzymałość i bezpieczeństwo takiego rozwiązania.

Budowa domów szkieletowych, to kolejno montaż poszczególnych części składowych domu do podstawy. Jest to zajęcie proste, jednak wymagające orientacji na detale.

Użycie gotowych półproduktów pozwala nieco obniżyć koszty takiej budowy. Żeby stawiać domki szkieletowe nie trzeba angażować dużej liczby pracowników. Warto jednak skonsultować ten pomysł z ekspertami, którzy zapewnią wsparcie w całym procesie.

Jakie przewagi nad resztą mają domy szkieletowe?

Wspomniany wcześniej czas budowy takiego domu jest jego ogromnym atutem. Budowa domów szkieletowych trwa zazwyczaj 2-3 miesiące – bez porównania mniej niż stawianie domu murowanego.

Ponadto cena takich domów jest o wiele tańsza. Dodatkowo cena całego projektu ustalona jest z góry – nie ma mowy o nagłych kosztach. Na cenę wpływa też mniejsza liczba pracowników zaangażowanych w realizację.

Energooszczędność to następny atut, który wyróżnia dom szkieletowy pod klucz. Dobra izolacja zapobiega utracie ciepła i utrzymuje odpowiednią temperaturę wewnątrz. Ponadto nowoczesne domy szkieletowe często kooperują z pompami ciepła czy fotowoltaiką, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszty użytkowania.

Żeby takie rozwiązanie mogło być długotrwałe konieczne jest dopilnowanie wszystkich szczegółów. Ważny jest profesjonalizm producentów. Przy tego typu konstrukcjach każda drobnostka może wpływać na efekt końcowy.

Dom szkieletowy – detale są najważniejsze

By cały projekt miał ręce i nogi niezbędni są profesjonaliści. Szukając firm, które stworzą dom szkieletowy pod klucz należy ostrożnie zbadać ich portfolio.

Warto również poszukać opinii(e) klientów i przejrzeć już wykonane projekty. Budowa domów szkieletowych to dla wielu firm realna pasja, co widać po ich podejściu – trzeba jednak wiedzieć gdzie szukać.

Rozmowy z producentem wydają się najlepszą drogą, gdy zainteresują nas domki szkieletowe.

You Might Be Interested In