10 lipca, 2022 #Ogród i balkon

Dzikie zwierzęta a ogród – jak można go zabezpieczyć?

W Polsce wprowadzone zostały okresy polowań na zwierzynę. W ustawie „Prawo łowieckie” i w rozporządzeniu ministra środowiska w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych ustalono sposób finansowego zadośćuczynienia w momencie zniszczeń które zostały dokonane przez zwierzęta. Czy możemy jednak ochronić swój ogród przed nimi

Musisz pamiętać o zabezpieczeniu terenu

Ogrodzenie betonowe w Wielkopolsce to najpopularniejsza metoda na ogrodzenie. Zadbaj także o betonową podmurówkę która utrudni podkop. Jaka musi być wysokość takiego płotu? Wysokość płotu powinna wynosić nawet 2-2,5 m. Gdy płot będzie niższy to na przykład skoczna sarna przeskoczy je. Nie zapominaj także aby druty były bardzo gęsto rozstawione, ponieważ w innym wypadku malutki zając dostanie się do ogródka. Z kolei dzik jest w stanie zniszczyć ogrodzenie. Jeśli więc się ich obawiasz to warto zakupić elektryczne pastuchy. Jak one działają? Wytwarzają pole magnetyczne, które dzis wyczuje z oddali i będzie trzymać się z daleka.

Ochrona drzew

Bezsprzecznie takie zwierzęta jak sarna bądź jeleń lubią korę z drzew. Dlatego właśnie warto je zabezpieczyć używając do tego:

– matę słomianą albo wiklinową,

– osłonkę perforowaną dookoła drzewka,

– plastikową tubę,

– kolorowe wstążki na gałązkach.

Często także zagrożenie może iść z powietrza. Ptaki chętnie odżywiają się naszymi owocami i wydziobują nasiona. Jak się przed tym ustrzec? Postaw strachy na wróble.

You Might Be Interested In