29 czerwca, 2021 #Wykończenie

Jak poprawnie nawadniać ogród?

Nawadnianie ogrodów to czynność, dzięki której nasza zielona przestrzeń może cieszyć się kwitnącym wyglądem o każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu warto znać kilka porad, które sprawią, że nawadnianie będzie korzystne. Żaden ogrodnik nie chciałby utracić swoich zbiorów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci zrozumieć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na nawadnianie roślin. Poruszymy także problem znanych mitów dotyczących nawadniania.

Wpis powstał na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony internetowej firmy watermil.pl.

Mokre liście – zły znak, na który trzeba zwracać uwagę

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest mokra. Nic bardziej mylnego. Należy uczulić się na fakt, że mokre liście rośliny, zwłaszcza latem, mogą rodzić pewne problemy w przyszłości. Mokre liście bardzo szybko przeobrażą się w zniszczone liście. Ze względu na długi kontakt z wodą możemy być przekonani, że dopadnie je choroba grzybicza. Zawilgoconym liściom wystawionym na słońce grożą oparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy przekonać się, czy system nawadniania, który zastosujesz nie sprawi, że liście będą mokre. To właśnie z tego względu w wielu sytuacjach warto zastosować nawadnianie kropelkowe.

W jakich godzinach nawadniać ogród?

Zagadnienia związane z cyklicznością nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które zajmują ogrodników. Jak zaplanować nawadnianie, by nie martwić się o rośliny? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, kiedy ziemia jest stosunkowo zimna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Podlewanie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety skutkować zmarnowaniem około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Zatem, by być pewnym, że woda się nie zmarnuje – podlewajmy swoje rośliny wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Nawadnianie rankiem ma dodatkową, ważną dodatnią cechę. Przygotowujemy wtedy rośliny do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie należałoby rozważyć systemy nawadniania ogrodów – pozwolą one nam nie martwić się, że zapomnimy nawodnić nasze plony.

Nie wierz w te mity, które mogą zabić twoje rośliny!

Wczoraj padało, więc dziś nie podlewasz swoich plonów? Nic bardziej mylnego. Zastanów się, czy deszcz trwał przez cały dzień, czy padało jedynie chwilę. Mały deszcz nie nawodni twoich zbiorów. Przekonanie, że lekki deszcz odpowiednio nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich obumarcia.

You Might Be Interested In