21 lutego, 2022 #Aranżacja

{Jakie są minusy i zalety rolet rzymskich?

Świeży posiadacz domu lub mieszkania cześniej czy później staje przed istotnym kłopotem – jak wykończyć przestrzeń okienną? Oferta na rynku jest szeroka – od zwykłych firan, poprzez rolety przeciwsłoneczne, żaluzje, aż po rolety rzymskie. Oczywiście tego typu aranżacja okienna powinna pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale także zasłaniać wnętrze przed zbyt mocnymi promieniami słonecznymi, czy ciekawskim okiem przechodniów. Każda z opcji dostępnych w sprzedaży ma swoje minusy i plusy. Wybór właściwej zależy od wykończenia wnętrz, wielkości okna, zasobności portfela. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest roleta rzymska, która produkowana jest w wielu różnych wersjach, dzięki czemu jest wszechstronna i pasuje niemal wszędzie. Nawet do kuchni i łazienki. Jakie są wady i zalety rolety rzymskiej? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie do naszego mieszkania? Gdzie można zamówić roletę rzymską?

Czym jest roleta rzymska?

Roleta rzymska jest aranżacją okienną wyjątkowo chętnie kupowaną przez właścicieli domów oraz mieszkań. Jednoczy ona w sobie przytulność firan i praktyczność rolet przeciwsłonecznych. To, co ją charakteryzuje, to wyjątkowe marszczenia, które powstają podnosząc roletę do góry. Jest to bardzo efektowny element ozdobny. Rolety rzymskie dostępne są na rynku w kilku opcjach kolorystycznych, czy wielu odmianach tkanin. W zależności od surowca z jakiego są wykonane, pełnią głównie funkcję ozdobną, bądź zaciemniającą. Rolety rzymskie można znaleźć gotowe, bądź wyprodukowane na zamówienie, przez co można je dopasować prawie do każdego okna.

Wady i plusy rolet rzymskich

Dzięki swojej różnorodności, rolety rzymskie stały się bardzo popularne, pomimo tego jak każde rozwiązanie mają zarówno minusy jak i zalety. Do ich najważniejszych plusów należą nade wszystko piękne walory dekoracyjne dzięki efektownym marszczeniom tworzącym się w czasie podciągania rolety. Co więcej można tu również wskazać dopasowanie prawie do każdego stylu wnętrza – to dzięki urozmaiconemu wyborowi materiałów, a także kolorystyki. Bezdyskusyjną korzyścią jest możliwość ich łatwego prania. Trzeba je zdjąć i włożyć do pralki, czego nie można zrobić ze zwykłymi roletami. Tak wiele zalet, sprawia, że można nimi przyozdobić każde wnętrze. Jak widać ten rodzaj rolet ma dużo plusów, a jakie są jego minusy? Przede wszystkim koszt. Rolety rzymskie, zwłaszcza te wytwarzanae na zamówienie w Warszawie nie należą do najtańszych rozwiązań. Oprócz tego rolety rzymskie przez swoje charakterystyczne marszczenia bardzo łatwo się kurzą, a po ich upraniu mogą pojawić się nieestetyczne zagniecenia. Rolety rzymskie najlepiej wyglądają się na niezbyt szerokich oknach. Na tych wyjątkowo dużych, mogą nie być już tak efektowne. Przed wybraniem aranżacji okiennej dobrze prezentującej się w naszym wnętrzu na pewno trzeba rozważyć wszystkie minusy i zalety, i dopasować takie, które będzie dla nas najodpowiedniejsze.

Gdzie dobrze wyglądają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są niezwykle funkcjonalne i bardzo dobrze sprawdzą się jako dekoracja wnętrz w domach, jak i firmach. Szeroki wybór barw sprawia, że mogą nadać pomieszczeniom elegancji, jak i sprawić, że będzie ono przytulniejsze. Rolety rzymskie są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią klasyczne firanki, ale także dla tych, które nie są przekonane do zwijanych rolet. Mogą być wyjątkowym zdobieniem pomieszczeń w stylu retro, współczesnych wnętrz skandynawskich, oraz delikatnych pokoi dziecięcych. Idealnie sprawdzą się także w sypialni – trzeba jedynie dobrać materiał, który skutecznie zaciemnia. Rolety rzymskie mogą również wyglądać jak zwykła firanka – trzeba dobrać właściwy materiał.

Gdzie kupić rolety rzymskie?

Rolety rzymskie można zakupić zarówno gotowe – dla typowych okien, jak i szyte na wymiar – dla nietypowych rozwiązań. W przypadku rolet szytych na zamówienie wybór materiałów jest znacznie szerszy, ale należy liczyć się także z wyższą ceną. Istotne, aby rozmiar był dobrze dopasowany do okna – nawet najpiękniejsza roleta rzymska nie będzie wyglądać ładnie, jeżeli będzie za krótka lub za długa. Jeżeli gotowe rolety nie pasują do naszego okna, nie należy oszczędzać – zdecydowanie lepiej zamówić roletę szytą na wymiar.

Tags :

You Might Be Interested In