13 września, 2021 #Inne

Jakie są rodzaje kadzideł?

Ostatnimi czasy aromaterapia zyskuje coraz bardziej na popularności. W znacznej ilości miejsc znajdziemy różne rodzaje kadzideł. Najpopularniejsze są kadzidła w formie patyczków, ale w sklepach ezoterycznych znajdziemy także inne ich typy. Jeżeli jesteś zaciekawiony tym jak zrelaksować się po ciężkim dniu, przetestuj te wonne substancje.

Wszystkie odmiany kadzideł, które tu przedstawiamy, upolujesz w sklepie internetowym Ezolove

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne różnią się przede wszystkim strukturą, w jakiej możemy je kupić. Zazwyczaj spotkamy się z całymi wiązankami ziół i drewienek. Sprawiając sobie ten produkt widzimy dokładnie co się na niego składa, nie posiada sztucznych aromatów czy też dodatków. W trakcie spalania takiego kadzidła wydzielają się olejki i żywice, które bardzo mocno pachną. W celu zastosowania takiego kadzidła wystarczy podpalić wiązankę ziół lub drewienko, które potem można odłożyć na talerzyk albo trzymać w ręku i odczekać aż woń rozejdzie się w pokoju.

Jak wyglądają kadzidła stożkowe?

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa forma. Jeśli tylko mamy specjalną podstawkę to użycie ich będzie niesamowicie efektowne. Kadzidła te cechują się odwrotnym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to świetny produkt, który spełni się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Takie kadzidła razem z podstawką, przez wzgląd na nietuzinkowy kształt i efekt, będą atrakcyjnymprezentem.

Kadzidła posiadają najróżniejsze olejki eteryczne, dzięki czemu możemy nabyć je w przeróżnych kompozycjach zapachowych. Ich zastosowanie potrafi przynieść ulgę w bólach głowy a także bólach stawów i mięśni, co tym bardziej udowadnia, że będzie to doskonały podarunek dla bliskiego.

Kadzidła w postaci patyczków i sznureczków

Kadzidła w postaci patyczków są najpopularniejszym z typów kadzideł. Możemy nabyć je nawet w marketach. Patyczki pokryte są wysuszoną i pokruszoną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super łatwe w zastosowaniu, należy zapalić ich końcówkę i jak tylko zacznie lecieć dym, powinno się zgasić płomień. Kadzidełka możesz wetknąć do naczynka, które będzie je trzymać w pionie, umieścić na podstawce, albo wbić w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami nepalskimi. Wykonane są ze sproszkowanych ziół i przypraw, otoczone papierem i końcowo niejednokrotnie nasączone olejkami eterycznymi. Takie kadzidełka mogą być stosowane również jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie wolno ich palić, a po prostu powiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak żeby się delikatnie żarzyła. Sznureczki wypalają się dosyć prędko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidło jest najlepsze? To zależy od Twoich preferencji i oczekiwań. Jeżeli lubisz intensywne ziołowe wonie – zakup kadzidło naturalne. W momencie kiedy wolisz sprawdzone, dostępne w wielu miejscach rzeczy, bardzo dobrze sprawdzi się kadzidło patyczek, a delikatne, długo pozostające w powietrzu aromaty dostaniesz jeśli weźmiesz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak podoba Ci się terapia wzrokowa, lub potrzebujesz podarunku dla przyjaciela – wybierz kadzidełko stożkowe, idealnie jeżeli będzie w zestawie z podstawką.

You Might Be Interested In