29 czerwca, 2021 #Brak kategorii

Meble kuchenne na wymiar czy z marketu – co wybrać?

Przy tworzeniu nowej kuchni na pewno spotkałeś się z dylematem – meble na wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale jasny. W tym tekście postaramy się przybliżyć ci złe strony oraz zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – jak sprawić, by były funkcjonalne?

Bezdyskusyjną zaletą kuchni na zamówienie jest możliwość personalizacji każdego elementu. Co więcej w niewielkich i nieustawnych lokalach można stworzyć efektowną jak i funkcjonalną kuchnię. Nie da się ukryć, że zrealizowanie kuchni na wymiar wiąże się z wyższym kosztem. Na końcową stawkę przyczynia się dobór tworzyw oraz wyposażenia szafek. Specjalista z salonu Skamo – kuchnie na wymiar, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci zaprojektować rozwiązania dopasowane do ciebie. 

Meble gotowe – szybkie i tanie, ale czy opłacalne?

Nie ulega wątpliwości, że gotowe meble kupione w punkcie meblowym są w niższych cenach. Niemniej jednak jest to rozwiązanie głównie do dużych i ustawnych wnętrz. Meble te są zwykle stworzone z najtańszych materiałów, więc w momencie, gdy nie zależy nam na meblu dobrej jakości wybierzmy ten wariant. Uzasadnieniem przemawiającym na korzyść mebli prefabrykowanych jest czas oczekiwania. Zazwyczaj meble z marketu są możliwe na miejscu, kiedy na kuchnię na wymiar trzeba trochę odczekać. Jednak produkty z marketu nie dają tak dużej szansy personalizacji fragmentów, nie pomogą także zakryć możliwych krzywizn a także niedoróbek pomieszczenia.

Tags :