13 stycznia, 2022 #Ogród i balkon

Najistotniejsze wydarzenie branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych – międzynarodowe targi

Międzynarodowe targi rolet i bram odbywają się systematycznie co trzy lata w Stuttgarcie. Jest to bardzo istotne wydarzenie w tej branży gromadzące ponad 1000 wystawców z całego świata. Wystawy te organizowane są na 10 halach o łącznej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą edycję wizytuje ponad 65 000 gości ze 140 krajów. Producenci prezentują innowacyjne rozwiązania w zakresie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi a także wielu innych. Warto wspomnieć, że część producentów czeka z prezentacją swoich najnowszych rozwiązań właśnie na targi w Niemczech. Hale targowe zlokalizowane są w pobliżu lotniska oraz autostrady, co umożliwia gościom na bezproblemowe dotarcie na miejsce. Sporo firm, które prezentują tam swoje produkty, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 prezentujących, aż 774 pochodziło spoza Niemiec.

Bogaty program ramowy targów jako gwarancja sukcesu

Grafik wystawy rozpoczyna wręczeniewyróżnienia za Innowacyjność. Kolejnym punktem programu są prezentacje Młodych Talentów, oraz R+S Update, Forum Bram i Drzwi, prezentacja Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki pomocy organizacji partnerskiej miały miejsce również warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Należy podkreślić, że plan ramowy wzbogacono o specjalne imprezy zaadresowane do określonych grup docelowych. Niewątpliwie wystawy w Stuttgarcie są okazją do pogłębienia specjalistycznej wiedzy i wymiany doświadczeń ze specjalistami w zakresie rolet okiennych, markiz, a także drzwi. Grafik jest starannie zaplanowany, aby jak najdokładniej odpowiedzieć na wymagania rynku. Zainteresowani mogą na żywo poznać nowości w branży, oraz przyjrzeć się rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej oraz automatyzacji.

Jakie nowe wydarzenia czekają na gości targów?

Ostatnia edycja targów miała miejsce w 2018 roku. Zmieniono wtedy miejsce na halach tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał znacznie więcej przestrzeni wystawienniczej. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły pokazywać swoje osiągnięcia, ponadto w Rothausapark zorganizowano wystawy specjalne poświęcone szczególnie tej branży. Najnowsze rozwiązania w branży są na tyle elastyczne, że można je używać prawie w każdych rozwiązaniach architektonicznych, oraz odznaczają się najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i ponadczasowym wzornictwem. Niewątpliwie wart uwagi jest również dział „Smart Home”, na którym odbyło się wiele wykładów oraz dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od systemów antywłamaniowych, architekci oraz kupujący. Każdego dnia targów zaplanowano inny temat główny taki jak:

  • komfort,
  • zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż nowych rozwiązań.

Umożliwiło to szczegółowe omówienie każdego tematu. Nie zostały pominięte także kwestie sprzedaży innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie. Na targach w 2018 roku po raz pierwszy odbył się ogólnoświatowy kongres Automatic Doors. Targi są na pewno okazją do wyznaczenia określonych standardów w branży. Przykładem mogą być rolety, które są znacznie szybsze, wymagają mniej obsługi oraz są inteligentne. Obecnie rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają także efektywność energetyczną budynków. Także bramy nie pozostają w tyle w tej kwestii. Dzięki wykorzystaniu współczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są również bardziej komfortowe. Niewątpliwie ważnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i zabezpieczenia przed zadymieniem. W przypadku zabezpieczeń przeciwsłonecznych, to w tym dziale pokazano nowoczesne wzornictwo w połączeniu z najnowszą techniką. Oczywiście i w tym przypadku nie zapomniano o bardzo istotnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Polscy wystawcy na targach 

Targi w Stuttgarcie są na pewno wydarzeniem międzynarodowym, dlatego nie mogło zabraknąć na nich kluczowych polskich producentów rolet, drzwi i markiz. Na targach, które odbyły się w 2018 roku przybyła liczna grupa polskich dziennikarzy, odwiedzających oraz producentów. Swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań zaprezentowało wówczas aż 39 wystawców z Polski.

Odwołane targi z 2021 roku

Targi w 2018 roku odniosły znaczący sukces, znacznie przewyższając oczekiwania organizatorów, przede wszystkim dzięki rozbudowie powierzchni wystawowych. Następna edycja miała odbyć się 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi przeniesiono przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja tego wydarzenia zaplanowana została na początku 2022 roku. Po długich dyskusjach z najistotniejszymi wystawcami, partnerami targów oraz ze stowarzyszeniami branżowymi tak zadecydowano. Pomimo tego w zaplanowanym czasie odbyła się elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby zainteresowanych stworzono bezpieczną platformę, która umożliwiła wystawcom swobodny kontakt online. Pozwoliło to na wymianę doświadczeń między producentami i odwiedzającymi.

Targi dla zwiedzających – organizacja wyjazdu

Targi w Stuttgarcie od dłuższego czasu cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem gości i producentów. Jest to duże wydarzenie dla osób zainteresowanych najnowszymi technologiami w dziedzinie osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi oraz wielu innych. Systematycznie co trzy lata producenci z całego świata gromadzą się, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania w branży. Mimo wszystko wyjazd na takie wydarzenie może być kłopotliwy, z tego powodu można skorzystać z propozycji firm organizujących tego typu wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i producent. Dzięki temu można być pewnym, że wszystkie szczegóły wyjazdu będą dobrze zaplanowane od początku do końca. Dzięki temu wystawca może skupić swoją uwagę na zaprezentowaniu wyrobów, a nie na organizowaniem transportu czy pobytu.

You Might Be Interested In