12 sierpnia, 2022 #Aranżacja

Niewielki pokój – jak go urządzić?

Dużo osób, które posiada mały pokój zastanawia się nad tym jak go urządzić. Niemniej niewielką przestrzeń też możemy perfekcyjnie zagospodarować. Jeśli nie masz pomysłu przeczytaj nasz tekst bądź wynajmij profesjonalistę – architekt wnętrz w Konstancinie z pewnością zagospodaruje mały pokój tak, że będziesz zadowolony.

Kolorystyka pokoju – na to zwróć uwagę

Czy masz pojęcie, że dobrze dobrany kolor potrafi zdziałać cuda? Kolor może optycznie powiększyć pokój. Do niedużego pokoju warto dobierać jasne odcienie. Biel z pewnością jest najbezpieczniejszym wyborem, z uwagi na to, że rozjaśni i rozświetli nieduży pokój, czy też stworzy w nim wrażenie porządku, spokoju oraz estetycznej równowagi. Oprócz bieli na ścianach można go także zastosować na meblach. Wprowadź także białe zasłony i firanki oraz białe dodatki, takie jak narzuty na łóżko czy świeczniki. Pamiętaj aby też podłogę zachować w białych barwach. Jeżeli jest ona już w ciemnym kolorze to fajnym pomysłem będzie położenie na niej białego dywanu. Oprócz koloru białego postaw na écru, beże, jasne odcienie różu, brzoskwini i błękitu bądź łagodne szarości.

Mały pokój – warto poeksperymentować z fakturami!

Bezsprzecznie białe kolory mogą sprawić, że pokój będzie prezentowało się zbyt sterylne. W tym przypadku musimy zacząć eksperymentować z teksturami. Różne materiały i wzory staną się subtelnym i jednocześnie ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji niedużego pomieszczenia. Przykładowo możesz odsłonięte cegły pomalować na biały kolor, zmiksować detale matowe i połyskujące.

Centralny punkt małego pomieszczenia jest bardzo ważny

Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć, warto spróbować określić punkt centralny pomieszczenia.
Zadaniem tego miejsca jest organizowanie wystroju i przyciąganie uwagi osób, które wchodzą do pomieszczenia. Takim punktem może być w zasadzie dowolny element, czyli obraz, kominek, wzorzysty dywan, stolik kawowy, lub fotel.

You Might Be Interested In