23 lipca, 2022 #Ogrzewanie

Pompa ciepła – dlaczego tak chętnie je kupujemy?

Z całą pewnością pompy ciepła słupsk i ich popularność notorycznie rośnie. Taka metoda ogrzewania jest ekonomiczny, co przekonuje Polaków aby ich używać. Kilka lat temu w Polsce zakupionych zostało 56,5 tysięcy pomp tego typu. Eksperci z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła które służą do centralnego ogrzewania od 2020 roku do 2019 wzrósł o 77 procent.

Pompa ciepła – dlaczego chętnie je kupujemy?

Na rynku znajdziemy parę typów pomp ciepła. Poniżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co warto o tym wiedzieć?

Bezsprzecznie dzięki temu, że mamy ciągły dostęp do wody jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować każdego dnia. Bardzo często w tym celu niezbędne jest zastosowanie pompy, która ją doprowadzi do miejsca zamieszkania bądź ogródka. Na rynku możemy znaleźć dużo rodzajów takich urządzeń. Takie pompy znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, używa się ich na przykład do: zaopatrzenia w wodę za pomocą przepompowywania wody czystej i brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Niemniej jednak o pompy wodne powinno się dbać, a także trzeba liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o nich wiedzieć?

Pompy tego typu, które nazywane są też pompami gruntownymi, stanowią ciekawą alternatywę. Stosuje się je wtedy, gdy lustro wody znajduje się dość wysoko a sama instalacja wodociągowa powinna być zrobiona tak tanio jak to tylko możliwe. Te pompy są samozasysające a także chętnie wybierane są do zasilania domków letniskowych, systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto modele które są wydajniejsze bez wątpienia można wykorzystywać też do celów przemysłowych czy również do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, żeby odpowiednio o nią dbać a także ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o tym wiedzieć?

Popularność takich pomp jest coraz większe, ze względu na to, że na początku nie są wymagane duże nakłady finansowe. Ich źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Pompę powietrzną możemy używać w każdych okolicznościach. W takiej sytuacji konieczne bęzie jednak wyposażenie nieruchomości w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie wspomagało to jak pracuje pompa bądź ją zastępowało w okresie największych różnic temperatur w środku. Zaleca się połączenie pompy powietrznej z układami niskotemperaturowymi.

You Might Be Interested In