28 lipca, 2022 #Ogrzewanie

Pompy ciepła – komu polecamy?

Niewątpliwie pompy ciepła słupsk i ich rozpoznawalność notorycznie idzie do góry. Ta metoda na ogrzewanie jest ekonomiczny, co wyjątkowo przekonuje Polaków do ich używania. Kilka lat temu w naszym kraju zostało zakupionych 56,5 tysięcy pomp tego typu. Specjaliści z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Na rynku znajdziemy parę typów pomp ciepła. Poniżej je wymieniliśmy.

Pompy wodne – co należy o nich wiedzieć?

Z pewnością dzięki temu, że mamy ciągłą dostępność wody jesteśmy w stanie normalnie spędzać dnie. Bardzo często aby mieć dostęp do wody niezbędne jest zastosowanie pompy, która doprowadza wodę do domu oraz ogrodu. W sklepach odszukamy dużo typów takich urządzeń. Te pompy mają zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, są one używane na przykład do: zaopatrzenia w wodę za pomocą przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Aczkolwiek o pompy powinno się dbać, oraz trzeba liczyć się z tym że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o nich wiedzieć?

Pompy tego typu, które nazywane są również pompami gruntownymi, stanowią interesującą alternatywę. Znajdują swoje zastosowanie gdy woda znajduje się wysoko a sama instalacja wodociągowa ma być zrobiona tak tanio jak to tylko możliwe. Takie pompy samozasysające są chętnie wybierane są aby zasilić domki letniskowe, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Dodatkowo modele które są wydajniejsze śmiało można wykorzystywać również do celów przemysłowych czy do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu. Pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać a także ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o nich wiedzieć?

Popularność pompy tego typu rośnie, ponieważ na początku nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze lub powietrze-woda. Pompę tego typu możemy używać w każdych okolicznościach. W tej sytuacji niezbędne będzie wyposażenie nieruchomości w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać pracę pompy albo ją zastępowało w okresie największych różnic temperatur w środku. Zaleca się połączenie takiej pompy ciepła z układami niskotemperaturowymi.

You Might Be Interested In