16 lipca, 2021 #Ogrzewanie

Rekuperacja – na czym polega i jakie są jej zalety?

Rekuperacja jest coraz bardziej popularna w rejonie Gdańska i całego Trójmiasta. Do zwiększonego popytu przyczynia się rozwój technologii budowlanych. Kiedy nowopowstałe budynki są coraz lepiej ocieplane, powszechnie używane są szczelne okna, rotacja powietrza pomieszczeniu bywa problemem. Poznaj plusy rekuperacji i sprawdź, jak działa.

Na czym polega rekuperacja?

Najbardziej intuicyjną rzeczą, jaką robi większość ludzi, jest otworzenie okien. Wiąże się to jednak z dużą stratą temperatury w pomieszczeniach wietrzonych w ten sposób. Dochodzi do tego hałas oraz pyły z zewnątrz uciążliwe dla osób z alergią, zwłaszcza gdy chodzi o wielkie miasto takie jak Gdańsk czy Gdynia. Rekuperacja to technologia wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom świeże zimne powietrze, które jest zasysane do pomieszczenia zostaje ogrzane dzięki energii pobranej z powietrza, które zostało wyciągnięte z pomieszczenia. Proces ten przebiega bez hałasu oraz przy niewielkim zużyciu prądu.

Dlaczego warto postawić na rekuperację

dużą zaletą rekuperacji jest sprawa oszczędności. Rekuperacja pozwala na oszczędność na opłatach za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się temperatura w czasie wentylacji pomieszczeń. Dzięki wykorzystaniu filtracji masz możliwość cieszyć się świeżym powietrzem bez przykrych zapachów czy hałasu. Jest to również bardzo bezpieczne dla środowiska rozwiązanie. Bez rekuperacji domy ekologiczne czy pasywne nie mają możliwości prawidłowo działać. Największym plusem rekuperacji jest jednak jej dobroczynny wpływ na zdrowie, dzięki czystemu powietrzu o właściwej temperaturze i wilgotności poczujesz się lepiej, Twój sen stanie się zdrowszy, zwiększy się Twoja koncentracja, ciało i błony śluzowe będą prawidłowo nawilżone, a alergicy dostaną wolne od pyłków powietrze.

Montaż rekuperacji

Aby rekuperacja działała bez zarzutu, konieczny jest dobry projekt techniczny i fachowy montaż. Opłaca się skorzystać z usług doświadczonej firmy oferującej usługi na terenie Gdyni. Dzięki temu możesz cieszyć się świeżym powietrzem przez wiele lat.

Źródło: ecosynergia.pl

You Might Be Interested In