12 grudnia, 2021 #Budowa

W co powinna być zaopatrzona dobra hurtownia budowlana?

Branża budowlana rozwija się bardzo szybko. Popyt na budownictwo nie zmniejsza się, a przedsiębiorstw oferujących swoje usługi w tej branży nieustannie przybywa. Aby podołać wciąż wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą niezwykle dokładnie zaplanować swój asortyment. Najlepiej dla klienta byłoby, gdyby mógł on całościowo zaopatrzyć się w produkty niezbędne do wybudowania domu – od klasycznej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni. Oczywiście poszukując odpowiednich materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, należy zwracać także uwagę na cenę. Budowa domu z pewnością nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każda złotówka. Dlatego warto rozeznać się na rynku budowlanym i znaleźć odpowiednią hurtownię, która oferuje pełen asortyment, dobrej jakości produkty budowlane oraz umiarkowaną cenę. Te wszystkie punkty sprawią, że niełatwe zadanie jakim jest budowa własnego domu, stanie się choć trochę łatwiejsze. 

Z czego zbudowany jest dom?

Wiele osób musi podjąć ważną, życiową decyzję jaką jest wybudowanie lub kupno własnego domu. Kiedy już zdecydują się na budowę, poza formalnościami muszą zmierzyć się ze znalezieniem dobrych specjalistów a także zakupem potrzebnych materiałów budowlanych. Istotne, aby nieruchomość od samego początku powstawała z odpowiednich, wytrzymałych materiałów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez wiele lat. Po wybudowaniu domu nowy właściciel z pewnością chciałby mieć możliwość się do niego wprowadzić i spokojnie mieszkać, zamiast martwić się o ewentualne naprawy i kolejne remonty. Dlatego już na etapie planowania zakupów warto znaleźć dobrą hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie mógł kompleksowo się zaopatrzyć. Jakie produkty są potrzebne przy budowie fundamentów? Najważniejsze z nich to:
  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.
Oczywiście, nie można również zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Z każdym kolejnym etapem budowy domu takich materiałów będzie znacznie więcej. W kolejnych krokach potrzebne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest naprawdę obszerna i o ile beton można zamówić w profesjonalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można kupić w hurtowni budowlanej.

Materiały niezbędne do wykończenia wnętrza domu

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, dostaniemy wszystkie pozwolenia a także potrzebne przyłącza zostaną już zainstalowane można przejść do kolejnego kroku czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najkosztowniejszy etap stawiania nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od użytych materiałów a także wizji właścicieli. Niektórzy starają się od razu wyremontować całość i dopiero wtedy wprowadzić się do takiego domu, inni z kolei robią to stopniowo remontując poszczególne pomieszczenia już po zamieszkaniu. Materiały niezbędne przy wykańczaniu domu również można kupić w dobrej hurtowni budowlanej, są to:
  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.
Oczywiście ta lista potrzebnych materiałów jest o wiele dłuższa i zawiera ona zarówno materiały, przy których bardzo istotna jest jakość jak np. podłogi oraz takie, przy których nie jest ona istotna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie można wyposażyć się w produkty budowlane?

Chcąc kupić w materiały budowlane naczęściej mamy do wyboru trzy rozwiązania: sklep budowlany, hurtownia budowlana lub market. Z całą pewnością każde z tych rozwiązań ma swoje wady i plusy, które warto starannie rozważyć. Market budowlany ma niezwykle szeroki asortyment, ale nie zawsze można spotkać tam produkty renomowanych producentów. Zazwyczaj także jakość obsługi klienta jest niższa niż w sklepie. Hurtownia natomiast, oferuje trochę mniejszy asortyment niż market, ale znacznie bardziej dba o jakość obsługi klientów, częściej także można liczyć na fachową radę. Jeśli chodzi o sklep budowlany to jego najważniejszą zaletą jest to, że można go spotkać w niewielkich miejscowościach jak np. Kartuzy – materiały budowlane. Najczęściej market, lub hurtownia znajdują się w dużych miastach. Niestety minusem sklepu budowlanego jest to, że możemy napotkać tam zdecydowanie wyższą ceną oraz mniejszym wyborem. Sklepy budowlane zazwyczaj mają doskonałą jakość produktów i często służą fachową radą. Dlatego wybierając dobre źródło zaopatrzenia trzeba zrobić rozeznanie w okolicy, oraz sprawdzić dostępność niezbędnych produktów. Jeżeli nieruchomość położona będzie w małej miejscowości, gdzie trudno o miejsce gdzie można kupić materiały, warto pojechać do dużego miasta. Wybudowanie domu jest inwestycją na lata, z tego powodu warto zatroszczyć się, aby produkty z jakich będzie wybudowana były jak najlepszej jakości.  

You Might Be Interested In