18 lipca, 2022 #Budowa

Zastosowanie siatek zgrzewanych – ile ich jest?

Siatki zgrzewane mają zastosowanie niemalże wszędzie. Nie da się ukryć, że najczęściej stosowane są w przemyśle, architekturze a także oczywiście w budownictwie. Będziemy je widzieć wykorzystane do do ogrodzenia domków jednorodzinnych, ogrodów, a także całej posesji. Często wykorzystuje się ją do osłaniania drzewek bądź budowy klatek które są stosowane do hodowli zwierząt. Na pewno, że siatki zgrzewane mają większe zastosowanie niż siatki osłonowe, których używa się na halach sportowych, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogrodach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na balkonach.

Jakie są zastosowania siatek zgrzewanych?

Siatki zgrzewane wykonywane są z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Panele siatki posiadają specjalnie formowane oczka które mają ciekawe zakończenie. Pamiętajmy, że konstrukcja siatki jest wyjątkowo solidna dzięki temu, że druty są zgrzewane w każdym miejscu skrzyżowania.

Jakie są zastosowania siatek zgrzewanych?

– budownictwo – siatki tego typu może znaleźć zastosowanie w budownictwie. Stosuje się ją jako element siatki która służy do budowy do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. W związku ze swoją budową wykorzystuje się ją też do budowy barier ochronnych, lub urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z siatki tego typu buduje się wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. W związku z wysoką wytrzymałością siatek zgrzewanych budowane są z nich pułapki na szkodniki które nie umieją przegryźć takiego materiału,

– przemysł – siatki takiego typu używane są w zabezpieczaniu maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Cechą charakterystyczną siatek tego typu jest bardzo łatwy montaż.

You Might Be Interested In